-
16 i 17 lipca 2024 r.
Warsztaty „Fabryka na wynos”.
Podczas warsztatów obejrzeliśmy film, który pokazał nam jak powstaje samochód. Wiemy już, że łączenie dołu i góry samochodu to wesele, a Volkswagen jest bardzo ekologiczną firmą, która sadzi drzewa, energią, która powstaje w odlewni dzieli się z sąsiednimi domami oraz oszczędza wodę. Dowiedzieliśmy się też, że największy robot w fabryce waży tyle, ile dwa duże i jeden mały nosorożec i nazywa się Tytan. Może też podzielimy się z rodzicami informacją do czego w fabryce używa się pawich piór. Na koniec sprawdziliśmy zawartość skrzyni, którą przyniósł prowadzący.
-
19 czerwca 2024 r.
Wycieczka do „Impuls Puszczykowo” – „Maki”.
Tego dnia mogliśmy sprawdzić swoją sprawność fizyczną na placu survivalowym. Mieliśmy możliwość wyszaleć się, rozładować niezliczone pokłady energii, czołgać się, skakać przez przeszkody, biegać po oponach, zjeść kiełbaskę z ogniska. Był to dzień pełen wrażeń. Do przedszkola wróciliśmy brudni, ale szczęśliwi.
-
11 czerwca 2024 r.
Dzień Mamy i Taty – „Maki”.
Dwa najpiękniejsze słowa świata we wszystkich językach to Mama i Tata. Wypowiadane przez wszystkich ludzi, czy to są mali, czy to są duzi.
Uroczyście obchodziliśmy święto „Mamy i Taty” we wtorek, 11 czerwca. Tego wyjątkowego dnia przygotowaliśmy specjalny pokaz artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień. Zabraliśmy Rodziców w niesamowitą podróż, okraszoną pięknymi, wzruszającymi piosenkami, kolorowymi strojami, muzyką i tańcem, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek. Po gromkich brawach były życzenia i prezenty. W podzięce podarowaliśmy rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Wszystkim Mamom i Tatusiom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci.
-
10 czerwca 2024 r.
Spotkanie z Adwokatem – „Stokrotki”.
Już po raz drugi spotkaliśmy się z adwokatem (tatą Ani). Tym razem poznaliśmy historię Misi Adwokatki, dowiedzieliśmy się czym jest kompromis i ugoda, do czego są potrzebne sądy, gdzie można spotkać adwokata lub adwokatkę. Równie chętnie jak ostatnio przymierzyliśmy togę i zrobiliśmy pieczątki, a na koniec otrzymaliśmy kolorowanki i książkę „Leśne sprawy Misi Adwokatki” dla grupy.
-
7 czerwca 2024 r.
Festyn Rodzinny.
Nasz rodzinny festyn obfitował w atrakcje. W tym roku nie tylko korzystaliśmy z konkurencji sportowych, ale też robiliśmy gniotki, naklejaliśmy sobie tatuaże, kolorowaliśmy ogromny szablon motyla, a także wykazywaliśmy się twórczo na dużych kartonach. Robiliśmy mnóstwo zdjęć przy foto budce, a kawiarenka pełna była pyszności. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie.
-
4 czerwca 2024 r.
Warsztaty „Podróże Wiewiórki Julii” – Spotkanie pt. „Próchnica”.
Podczas ostatniego spotkania profilaktycznego, dowiedzieliśmy się jakie czynniki sprzyjają rozwojowi próchnicy (bakterie, cukier, czas), co zrobić by jej uniknąć. Przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć zęby i co się dzieje, gdy tego nie robimy. Zobaczyliśmy w jakich produktach, oprócz słodyczy znajduje się cukier. Po raz kolejny też obiecaliśmy udać się na wizytę kontrolną do dentysty. Musimy o to oczywiście poprosić rodziców.
-
kwiecień/maj 2024 r.
Innowacja – „Moja Magiczna Moc”.
W kwietniu i maju Stokrotki realizowały innowację „Uważność – moja magiczna moc”. Stokrotki wprowadziły uważność w swoje codzienne życie, wyposażając się w umiejętność samoświadomości. Uczyły się jak:
-skupić uwagę na doświadczeniu teraźniejszej chwili a zwłaszcza na uczuciach, myślach i wrażeniach w ciele- zauważać a następnie rozluźniać napięcia w ciele
-zaprzyjaźnić się z ciszą i „nicnierobieniem”
-radzić sobie ze stresem , emocjami i myślami przed trudną sytuacją, w jej trakcie i po niej
-podążać za zmysłami dzięki czemu będą potrafili być w większym stopniu w teraźniejszości
– nabywały umiejętność relaksu i wyciszenia rozbudzonych emocji
Realizowaliśmy zagadnienia z zakresu:
-Uważny oddech- poznaliśmy różne ćwiczenia oddechowe
-Uważne ciało- byliśmy uważni na sygnały płynące z ciała
-Uważne zmysły- dostrzegaliśmy jak zmysły pomagają nam przeżywać intensywniej, dostrzegać więcej
-Relaksacja realizowana w trzech formach: twórczej wizualizacji, treningu autogennego Schulza oraz technik progresywnych Edmunda Jacobsona
-
23 maja 2024 r.
Stajnia „Miranda” – Kotowo – „Słoneczniki”.
Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Stajni „Miranda” – Kotowo. Mogliśmy przejechać się bryczką. Czekały na nas również kucyki na których mogliśmy się przejechać wraz z instruktorem jazdy konnej. Poznaliśmy ciekawostki związane z codzienną pielęgnacją koni. To był dzień pełen atrakcji.
-
15 maja 2024 r.
Wycieczka do Oddziału Prewencji Policji – „Stokrotki”.
Jak trudna i odpowiedzialna jest praca policjanta przekonaliśmy się podczas dzisiejszej wycieczki. Mieliśmy okazję zobaczyć, co jest potrzebne policjantowi, aby mógł skutecznie dbać o nasze bezpieczeństwo. Weszliśmy do samochodu policyjnego i sprawdziliśmy co jest w środku. Widzieliśmy trening psów policyjnych. Mogliśmy nawet jednego z nich pogłaskać. Największą atrakcją był jednak wóz z armatkami wodnymi. Ku naszej wielkiej radości zostaliśmy lekko popryskani.
-
14 maja 2024 r.
Dzień Rodziny – „Stokrotki”.
Dzień Rodziny to wyjątkowe święto, pełne radości, uśmiechów i wzruszenia. Tak było również u nas. Zaprezentowaliśmy rodzicom część artystyczną. Z odwagą recytowaliśmy wiersze mówiące o naszej miłości do nich. Śpiewaliśmy o tym, jak cenny jest dla nas wspólny czas i tańczyliśmy najlepiej jak potrafiliśmy. Następnie podarowaliśmy naszym gościom przygotowane samodzielnie upominki, bransoletki i zawieszki samochodowe. Na końcu zjedliśmy przygotowane przez rodziców pyszności.
-
9 maja 2024 r.
Muzeum Rogalowe – „Stokrotki”.
Na drugim piętrze Rogalowego Muzeum z widokiem na wieżę ratuszową, przygotowaliśmy dziś rano pyszne rogale świętomarcińskie. Poznaliśmy nie tylko proces powstawania tego przysmaku, ale również legendę z nimi związaną. Dowiedzieliśmy się, że ten rogal symbolizuje dobroć i dbałość o innych. Dowiedzieliśmy się też jak powstało nasze miasto i czym jest gwara.
-
30 kwietnia 2024 r.
Warsztaty „Podróże Wiewiórki Julii” – Spotkanie pt. „Budowa jamy ustnej”.
Na zajęciach dowiedzieliśmy się o tym, że bez względu na to, czy jesteśmy mali, czy duzi nasza jama ustna składa się z tych samych elementów. Mimo, iż po urodzeniu nie mamy zębów, bo nie są nam potrzebne, później pełnią bardzo istotną rolę.
-
19 kwietnia 2024 r.
Wycieczka do Muzeum Archeologicznego – „Chabry”.
Czy człowiek spotkał się z dinozaurami, jak wyglądali pierwsi ludzie, czy każde stworzenie z Jury to dinozaur? Na te i wiele innych pytań „Chaberki” otrzymały odpowiedzi, podczas lekcji muzealnej: „Świat sprzed lat, czyli dinozaury i prahistoria”
-
11 kwietnia 2024 r.
Wycieczka do Palmiarni – „Stokrotki”.
W trakcie realizacji projektu ” Rośliny” wybraliśmy się do Palmiarni, gdzie badaliśmy i doświadczaliśmy wszystkimi zmysłami. Oglądaliśmy wiele różnych roślin. Widzieliśmy np. łopaty łosia, bananowce, baobaby, eukaliptusa, bambusa i liany. Spróbowaliśmy nasion kakaowca oraz cukru z kwiatów kokosa. Wąchaliśmy cynamon i wanilię. Udało się też sprawdzić jak ostre kolce może mieć kaktus. Dużą atrakcją były też zwierzęta papugi, żółwie, żaby i ryby.
-
19 marca 2024 r.
Zwiedzanie Zajezdni Franowo – „Stokrotki”.
Dziś wyruszyliśmy w podróż po największej zajezdni tramwajowej w Polsce – Zajezdni Franowo. Zwiedziliśmy zaplecze techniczne z licznymi ekranami. Weszliśmy do najnowszego i najstarszego tramwaju. Dowiedzieliśmy się, co to jest piaskownica i po co do tramwaju tankuje się piasek. Stanęliśmy na obrotnicy, a pan motorniczy zakręcił nami jakbyśmy byli tramwajem. Widzieliśmy gdzie zimuje „Maltanka” i zabytkowe autobusy. Siedząc w tramwaju, skorzystaliśmy z myjni oraz sprawdziliśmy sprawność hamulców, aż dwa razy, chcieliśmy więcej, ale skończył się pas testowy, no i musieliśmy wracać do przedszkola.
-
18 marca 2024 r.
Warsztaty „Podróże Wiewiórki Julii” – Spotkanie pt.: „Higiena”.
Pierwsze warsztaty Wiewiórki Julki dotyczyły dbałości o zęby. Dowiedzieliśmy się jak o nie dbać, jak prawidłowo je myć, na czym polega praca stomatologa i jak wyposażony jest jego gabinet. Wszyscy obiecaliśmy, że wybierzemy się do takiego gabinetu z rodzicami, nawet jeśli ząb nas nie boli. Na koniec dostaliśmy świecące szczoteczki.
-
28 lutego 2024 r.
Spotkanie ze Strażą Miejską – Bezpieczeństwo
Dzięki dzisiejszym gościom przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, numer alarmowy oraz poznaliśmy kilka znaków drogowych. Nauczyliśmy się też wierszyków, które pozwolą nam zadbać o nasze bezpieczeństwo w domu oraz podczas spotkania z obcymi dorosłymi.Strażnicy miejscy byli zaskoczeni ile już wiemy i potrafimy .
-
8 lutego 2024 r.
Dzień Babci i Dziadka – „Maki”
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
8 lutego zaprosiliśmy swoje kochane babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Od samego rana z niecierpliwością wyczekiwaliśmy zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.
W pięknie udekorowanej sali wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowaliśmy program artystyczny. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków.
Z przejęciem odtwarzaliśmy swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod naszym adresem. Po części artystycznej w dowód miłości, wręczyliśmy swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyli się rodzice, za co serdecznie dziękujemy.Był to wyjątkowy dzień, atmosfera była uroczysta i pełna radości. Babcie i dziadkowie z dumą i uśmiechem opuszczali nasze przedszkolne mury.
-
7 lutego 2024 r.
Dzień Babci i Dziadka – „Stokrotki”
Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka były dla nas wielką przyjemnością. Starannie wykonaliśmy laurki, upiekliśmy pierniczki, które oczywiście też spróbowaliśmy. A gdy nadszedł ten dzień, odważnie recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy i tańczyliśmy dając z siebie wszystko.
-
6 lutego 2024 r.
Dzień Babci i Dziadka – „Słoneczniki”
Dzisiaj odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaprezentowaliśmy pokaz tańców oraz piosenek i zagraliśmy na instrumentach. Przygotowaliśmy samodzielnie upominki dla swoich babć i dziadków oraz zaprosiliśmy na wspólny słodki poczęstunek.
-
2 lutego 2024 r.
Muzeum Archeologiczne – „Stokrotki”.
Kończąc projekt „Kiedy babcia i dziadek byli mali” wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego, aby poznać zabawy i zabawki z dawnych lat. Okazało się, że część z nich znamy i do teraz używamy (np. bączki, szachy, piłki, lalki), choć teraz wyglądają trochę inaczej. Mimo, iż dużym zaskoczeniem dla nas był fakt, że kiedyś nie było żadnych ekranów i nie można było oglądać bajek, świetnie poradziliśmy sobie z wykonaniem zabawek dla siebie – koników na kiju.
-
12 grudnia 2023 r.
Wycieczka do Biblioteki Raczyńskich – „Chabry”.
Jesteśmy wielkimi miłośnikami książek, dlatego z wielką radością odwiedziliśmy Bibliotekę Raczyńskich na os.Oświecenia. Poznaliśmy zawód bibliotekarza, nauczyliśmy się wypożyczać książki oraz dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w bibliotece.Uczestniczyliśmy również w warsztatach plastycznych. Z pewnością jeszcze tam wrócimy z rodzicami.
-
17 listopada 2023 r.
Wycieczka po Poznaniu – „Chabry”.
W ramach projektu „Poznań” wyruszyliśmy na wycieczkę po naszym pięknym mieście. Odwiedziliśmy m.in Park Wilsona, Palmiarnie, wspinaliśmy się na Wzgórze Przemysła, podziwialiśmy Poznań z wieży widokowej i spacerowaliśmy po Starym Rynku. Niebagatelną atrakcją było zobaczenie trykających się koziołków o godzinie 12. Plan wycieczki był bardzo napięty, chcieliśmy jak najwięcej zobaczyć. Naszym przewodnikiem była mama Jacka – której ogromnie dziękujemy za ciekawe opowieści, poświęcony czas i zorganizowanie wycieczki.
-
30 października 2023 r.
Teatr Krokodyl – „Legenda o Poznańskich Koziołkach”.
Przedszkolaki bardzo lubią oglądać występy teatralne. Bardzo podobała nam się historia o naszych poznańskich koziołkach. W przedstawieniu nie tylko byliśmy obserwatorami zdarzeń, ale także pomagaliśmy koziołkom, co dało nam wiele satysfakcji i radości.
-
30 października 2023 r.
Wycieczka do Straży Pożarnej – „Stokrotki”.
Wybraliśmy się do Jednostki nr 7 Straży Pożarnej w Poznaniu. Strażacy chętnie opowiedzieli nam o swojej pracy, pokazali ubiór, sprzęt, a nawet wyposażenie samochodu. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej, gdzie zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznego zachowania w domu oraz prawidłowego reagowania w przypadku pożaru. Razem z panią strażaczką utrwaliliśmy numer alarmowy.
-
24 października 2023 r.
Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Gładysiakowie – „Stokrotki”.
Projekt edukacyjny ” Jabłko” zakończył się wycieczką do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie. Dowiedzieliśmy się, co łączy popularne kucyki z nazwami jabłek. Stanęliśmy przed trudnym zadaniem, przygotowania domków dla jeży. A na zakończenie przygotowaliśmy mus, sok oraz jabłkowe lizaki.
-
24 października 2023 r.
Pasowanie na Przedszkolaka – „Maki”.
W naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dzieci z grupy „Maki”. To pierwsza tak ważna uroczystość dla nas. Od tego dnia staliśmy się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której zaprezentowaliśmy swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafimy. Po pięknych i wzruszających występach Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiej kredki” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń, dyplomów i upominków. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla nas, jak i rodziców.
Serdecznie witamy przedszkolaki w społeczności naszego przedszkola, życząc samych sukcesów, uśmiechu, radości i pięknych przyjaźni.
Życzy grono pedagogiczne wraz z całą społecznością przedszkolną.
-
15 października 2023 r.
Dzień Pyry
„Dzień Pyry” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Dzieliliśmy się wiedzą na temat potraw z wykorzystaniem ziemniaków. Ten dzień umiliły nam różne gry i zabawy z udziałem tego warzywa. Były wyścigi i zawody z ziemniakami, układanie puzzli, wspólny śpiew oraz tworzenie ziemniaczanych stworków.
-
28 września 2023 r.
Sprzątanie Świata
..
-
15 września 2023 r.
Dzień Kropki
Radosny Dzień Kropki w grupie Chabry. Nasze twarze były dzisiaj płótnem malarskim, na których wymalowaliśmy kolorowe kropki.
Stokrotki przypomniały sobie historię Vashti, dziewczynki która twierdziła, że nie potrafi rysować. Tego dnia rozmawialiśmy o swoich mocnych stronach, bawiliśmy się kropkami i stworzyliśmy własną galerię kropek. Samodzielnie stworzyliśmy foto budkę i chętnie pozowaliśmy do zdjęć.
-
31 sierpnia 2023 r.
Adaptacja
Zawsze z niecierpliwością czekamy na nowych kolegów i koleżanki w naszym przedszkolu. To ogromne wydarzenie dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Wszyscy mogli zobaczyć jak w naszym przedszkolu jest przyjaźnie i panuje miła atmosfera. Piękna sala, dużo zabawek oraz uśmiechnięte panie z pewnością przekonały przyszłych maluchów do uczęszczania do naszego przedszkola.