Wydarzenia 2023/2024

 • 25 czerwca 2024 r.

  Wycieczka do stajni Miranda – Kotowo – „Malwy”.

   

 • 19 czerwca 2024 r.

  Wycieczka do „Impuls Puszczykowo” – „Maki”.

   

 • 19 czerwca 2024 r.

  Wycieczka do „Impuls Puszczykowo” – „Maki”.

   

 • 18 czerwca 2024 r.

  Wycieczka do Muzeum w Szreniawie – „Malwy”.

   

 • 11 czerwca 2024 r.

  Dzień Mamy i Taty – „Maki”.

   

 • 17 czerwca 2024 r.

  Uważność – „Maki”.

  Dzisiaj „Maczki” na trawie ćwiczyły uważność.

   

 • 10 czerwca 2024 r.

  Warsztaty DNA – „Słoneczniki” i „Malwy”.

   

 • 10 czerwca 2024 r.

  Spotkanie z Adwokatem – „Stokrotki”.

  Już po raz drugi spotkaliśmy się z adwokatem (tatą Ani). Tym razem poznaliśmy historię Misi Adwokatki, dowiedzieliśmy się czym jest kompromis i ugoda, do czego są potrzebne sądy, gdzie można spotkać adwokata lub adwokatkę. Równie chętnie jak ostatnio przymierzyliśmy togę i zrobiliśmy pieczątki, a na koniec otrzymaliśmy kolorowanki i książkę „Leśne sprawy Misi Adwokatki” dla grupy.

   

 • 7 czerwca 2024 r.

  Festyn Rodzinny.

  Nasz rodzinny festyn obfitował w atrakcje. W tym roku nie tylko korzystaliśmy z konkurencji sportowych, ale też robiliśmy gniotki, naklejaliśmy sobie tatuaże, kolorowaliśmy ogromny szablon motyla, a także wykazywaliśmy się twórczo na dużych kartonach. Robiliśmy mnóstwo zdjęć przy foto budce, a kawiarenka pełna była pyszności. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie.

   

 • 4 czerwca 2024 r.

  Warsztaty „Podróże Wiewiórki Julii” – Spotkanie pt. „Próchnica”.

  Podczas ostatniego spotkania profilaktycznego, dowiedzieliśmy się jakie czynniki sprzyjają rozwojowi próchnicy (bakterie, cukier, czas), co zrobić by jej uniknąć. Przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć zęby i co się dzieje, gdy tego nie robimy. Zobaczyliśmy w jakich produktach, oprócz słodyczy znajduje się cukier. Po raz kolejny też obiecaliśmy udać się na wizytę kontrolną do dentysty. Musimy o to oczywiście poprosić rodziców.

   

 • 3 czerwca 2024 r.

  Dzień Dziecka.

  Dzieci czekały na to wydarzenie dużą niecierpliwością. Każdego dnia pytały czy to dziś , bo wyjście do Pastelowej z okazji Dnia Dziecka stało się już naszą tradycją. Było pysznie jak zawsze.

   

 • 23 maja 2024 r.

  Stajnia „Miranda” – Kotowo – „Słoneczniki”.

   

 • 22 maja 2024 r.

  ZOOEkipa w trasie – Surykatki.

   

 • 15 maja 2024 r.

  Wycieczka do Oddziału Prewencji Policji – „Stokrotki”.

  Jak trudna i odpowiedzialna jest praca policjanta przekonaliśmy się podczas dzisiejszej wycieczki. Mieliśmy okazję zobaczyć, co jest potrzebne policjantowi, aby mógł skutecznie dbać o nasze bezpieczeństwo. Weszliśmy do samochodu policyjnego i sprawdziliśmy co jest w środku. Widzieliśmy trening psów policyjnych. Mogliśmy nawet jednego z nich pogłaskać. Największą atrakcją był jednak wóz z armatkami wodnymi. Ku naszej wielkiej radości zostaliśmy lekko popryskani.

   

 • 14 maja 2024 r.

  Dzień Rodziny – „Stokrotki”.

  Dzień Rodziny to wyjątkowe święto, pełne radości, uśmiechów i wzruszenia. Tak było również u nas. Zaprezentowaliśmy rodzicom część artystyczną. Z odwagą recytowaliśmy wiersze mówiące o naszej miłości do nich. Śpiewaliśmy o tym, jak cenny jest dla nas wspólny czas i tańczyliśmy najlepiej jak potrafiliśmy. Następnie podarowaliśmy naszym gościom przygotowane samodzielnie upominki, bransoletki i zawieszki samochodowe. Na końcu zjedliśmy przygotowane przez rodziców pyszności.

   

 • 14 maja 2024 r.

  Warsztaty „Podróże Wiewiórki Julii” – Spotkanie pt. „Jak wygląda brudny ząb”.

  Dziś poznaliśmy rodzaje osadów nazębnych. Wiemy już też z jakim brudem sami sobie poradzimy, a z jakim musimy udać się do dentysty.

   

 • 9 maja 2024 r.

  Muzeum Rogalowe – „Stokrotki”.

  Na drugim piętrze Rogalowego Muzeum z widokiem na wieżę ratuszową, przygotowaliśmy dziś rano pyszne rogale świętomarcińskie. Poznaliśmy nie tylko proces powstawania tego przysmaku, ale również legendę z nimi związaną. Dowiedzieliśmy się, że ten rogal symbolizuje dobroć i dbałość o innych. Dowiedzieliśmy się też jak powstało nasze miasto i czym jest gwara.

   

 • 8 maja 2024 r.

  Warsztaty archeologiczne – Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  ….

   

 • 30 kwietnia 2024 r.

  Warsztaty „Podróże Wiewiórki Julii” – Spotkanie pt. „Budowa jamy ustnej”.

  Na zajęciach dowiedzieliśmy się o tym, że bez względu na to, czy jesteśmy mali, czy duzi nasza jama ustna składa się z tych samych elementów. Mimo, iż po urodzeniu nie mamy zębów, bo nie są nam potrzebne, później pełnią bardzo istotną rolę.

   

 • 29 kwietnia 2024 r.

  „Stokrotki” w ogrodzie.

  Włączając się w tworzenie zieleni w naszym ogrodzie, opiekujemy się kącikiem ziołowym. Dbaliśmy o nasze roślinki od nasionka, najpierw w sali, a gdy urosły przesadziliśmy je do ogrodu.

   

 • 22 kwietnia 2024 r.

  Dzień Ziemi.

  22 kwietnia wszystkie grupy świętowały Dzień Ziemi. Wiemy, że należy dbać o zabawki, gasić światło, zakręcać kran, szanować zieleń, a śmieci wrzucać do odpowiednich koszy, bo Ziemia to nasz dom o który wspólnie musimy się troszczyć.

   

 • 19 kwietnia 2024 r.

  Wycieczka do Muzeum Archeologicznego  – „Chabry”.

  Czy człowiek spotkał się z dinozaurami, jak wyglądali pierwsi ludzie, czy każde stworzenie z Jury to dinozaur? Na te i wiele innych pytań „Chaberki” otrzymały odpowiedzi, podczas lekcji muzealnej: „Świat sprzed lat, czyli dinozaury i prahistoria”

   

 • 12 kwietnia 2024 r.

  Warsztaty „Podróże Wiewiórki Julii” – Spotkanie pt. „Dieta”.

  Dziś podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jakie posiłki służą naszemu zdrowiu, wskazywaliśmy zdrowe przekąski, a na koniec posłuchaliśmy piosenki o zdrowiu.

   

 • 11 kwietnia 2024 r.

  Wycieczka do Palmiarni – „Stokrotki”.

  W trakcie realizacji projektu ” Rośliny” wybraliśmy się do Palmiarni, gdzie badaliśmy i doświadczaliśmy wszystkimi zmysłami. Oglądaliśmy wiele różnych roślin. Widzieliśmy np. łopaty łosia, bananowce, baobaby, eukaliptusa, bambusa i liany. Spróbowaliśmy nasion kakaowca oraz cukru z kwiatów kokosa. Wąchaliśmy cynamon i wanilię. Udało się też sprawdzić jak ostre kolce może mieć kaktus. Dużą atrakcją były też zwierzęta papugi, żółwie, żaby i ryby.

   

 • 22 marca 2024 r.

  Warsztaty w „Szufladce” – „Stokrotki”.

  Dziś w „Szufladce” unosił się zapach truskawek, malin, arbuza, a nawet gumy balonowej. Nie było nam łatwo zdecydować, który z zapachów wlać do swoich foremek. Z zapałem wybraliśmy też kolory oraz brokat i tak powstały nasze świąteczne mydełka.

   

 • 21 marca 2024 r.

  Pożegnanie zimy – przywitanie wiosny.

  ” Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!” – te okrzyki sprawiły , że przestało padać, a zza chmur wyjrzało ciepłe, wiosenne słońce.

   

 • 19 marca 2024 r.

  Kiermasz Wielkanocny.

  Zapraszamy w dniach od 19.03.2024 do 22.03.2024 do zakupów na naszym przedszkolnym Kiermaszu Wielkanocnym. Na kiermaszu można zakupić ozdoby świąteczne, kartki Wielkanocne itp.

   

 • 19 marca 2024 r.

  Zwiedzanie Zajezdni Franowo – „Stokrotki”.

  Dziś wyruszyliśmy w podróż po największej zajezdni tramwajowej w Polsce – Zajezdni Franowo. Zwiedziliśmy zaplecze techniczne z licznymi ekranami. Weszliśmy do najnowszego i najstarszego tramwaju. Dowiedzieliśmy się, co to jest piaskownica i po co do tramwaju tankuje się piasek. Stanęliśmy na obrotnicy, a pan motorniczy zakręcił nami jakbyśmy byli tramwajem. Widzieliśmy gdzie zimuje „Maltanka” i zabytkowe autobusy. Siedząc w tramwaju, skorzystaliśmy z myjni oraz sprawdziliśmy sprawność hamulców, aż dwa razy, chcieliśmy więcej, ale skończył się pas testowy, no i musieliśmy wracać do przedszkola.

   

 • 18 marca 2024 r.

  Warsztaty „Podróże Wiewiórki Julii” – Spotkanie pt.: „Higiena”.

  Pierwsze warsztaty Wiewiórki Julki dotyczyły dbałości o zęby. Dowiedzieliśmy się jak o nie dbać, jak prawidłowo je myć, na czym polega praca stomatologa i jak wyposażony jest jego gabinet. Wszyscy obiecaliśmy, że wybierzemy się do takiego gabinetu z rodzicami, nawet jeśli ząb nas nie boli. Na koniec dostaliśmy świecące szczoteczki.

   

 • 15 marca 2024 r.

  Warsztaty w „Szufladce” – „Słoneczniki”

  Wybraliśmy się na warsztaty edukacyjne do sali zabaw „Szufladka”. Wykonaliśmy wiosenne witraże.

   

 • 8 marca 2024 r.

  Dzień Kobiet – „Stokrotki”

  W związku z Dniem Kobiet rozmawialiśmy o tym, co zrobić, abyśmy wszyscy dobrze czuli się w grupie. Następnie chłopcy zaśpiewali dziewczynkom „Sto lat”, a Oliwier przygotował miłą niespodziankę – kwiaty dla wszystkich dziewczynek.

   

 • 29 lutego 2024 r.

  Kuchcikowo – Deser owocowy z chia – „Słoneczniki”

  W ramach zajęć z Kuchcikowa wykonaliśmy deser z jogurtem, nasionami chia, musem bananowo – brzoskwiniowym i dodatkami żurawiną, rodzynkami i słonecznikiem.

   

 • 28 lutego 2024 r.

  Spotkanie ze Strażą Miejską – Bezpieczeństwo

  Dzięki dzisiejszym gościom przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, numer alarmowy oraz poznaliśmy kilka znaków drogowych. Nauczyliśmy się też wierszyków, które pozwolą nam zadbać o nasze bezpieczeństwo w domu oraz podczas spotkania z obcymi dorosłymi.Strażnicy miejscy byli zaskoczeni ile już wiemy i potrafimy .

   

 • 27 lutego 2024 r.

  Iluzjonista – pokaz sceniczny pt.: „Magiczna ulica Piotra Szumnego”.

  Dziś w przedszkolu odwiedził nas iluzjonista – magik. Było to niezapomniane widowisko, które zapewniło nam też dawkę humoru. Kilkoro z nas miało okazję pomóc iluzjoniście w pokazie.

   

 • 26 lutego 2024 r.

  Warsztaty DNA – „Słoneczniki” i „Malwy”

  Dzisiaj odbyły się kolejne warsztaty chemiczne DNA. Poznaliśmy właściwości suchego lodu

   

 • 8 lutego 2024 r.

  Dzień Babci i Dziadka – „Maki”

   

 • 7 lutego 2024 r.

  Dzień Babci i Dziadka – „Stokrotki”

  Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka były dla nas wielką przyjemnością. Starannie wykonaliśmy laurki, upiekliśmy pierniczki, które oczywiście też spróbowaliśmy. A gdy nadszedł ten dzień, odważnie recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy i tańczyliśmy dając z siebie wszystko.

   

 • 6 lutego 2024 r.

  Dzień Babci i Dziadka – „Słoneczniki”

  Dzisiaj odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaprezentowaliśmy pokaz tańców oraz piosenek i zagraliśmy na instrumentach. Przygotowaliśmy samodzielnie upominki dla swoich babć i dziadków oraz zaprosiliśmy na wspólny słodki poczęstunek.

   

 • 6 lutego 2024 r.

  Zbiórka dla Schroniska.

  Drodzy Rodzice, bardzo dziękujemy za udział w zbiórce dla Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. Jak widać na zdjęciu, darów było bardzo dużo, więc dzięki Wam zwierzaki będą miały ciepłe legowiska i pełne brzuszki.

   

 • 2 lutego 2024 r.

  Muzeum Archeologiczne – „Stokrotki”.

  Kończąc projekt „Kiedy babcia i dziadek byli mali” wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego, aby poznać zabawy i zabawki z dawnych lat. Okazało się, że część z nich znamy i do teraz używamy (np. bączki, szachy, piłki, lalki), choć teraz wyglądają trochę inaczej. Mimo, iż dużym zaskoczeniem dla nas był fakt, że kiedyś nie było żadnych ekranów i nie można było oglądać bajek, świetnie poradziliśmy sobie z wykonaniem zabawek dla siebie – koników na kiju.

   

 • 10 stycznia 2024 r.

  Warsztaty Knock Knock – „Chabry”, „Stokrotki”.

  Dziś odbyły się warsztaty majsterkowania Knock Knock. Za pomocą odpowiednich materiałów i narzędzi samodzielnie tworzyliśmy konstrukcje aut.

   

 • 9 stycznia 2024 r.

  Warsztaty Knock Knock – „Maki”, „Malwy”, „Słoneczniki”.

  W tym dniu wykonaliśmy za pomocą wykałaczek i rurek piankowych własną ciuchcie. Odkryliśmy, że potrafimy majsterkować.

   

 • 15 grudnia 2023 r.

  Wigilia.

  Wspólne kolędowanie, zasiadanie do pięknie ozdobionych stolików i przepyszne jedzenie przygotowane przez nasze panie kucharki, tak oto świętowaliśmy Wigilię. Cieszymy się, że jesteśmy jedną wielką przedszkolną rodziną.

   

 • 12 grudnia 2023 r.

  Warsztaty edukacyjne w „Szufladce” – „Słoneczniki”.

  Dzisiaj w „Szufladce” na warsztatach tworzyliśmy mydełka.

   

 • 12 grudnia 2023 r.

  Wycieczka do Biblioteki Raczyńskich – „Chabry”.

  Jesteśmy wielkimi miłośnikami książek, dlatego z wielką radością odwiedziliśmy Bibliotekę Raczyńskich na os.Oświecenia. Poznaliśmy zawód bibliotekarza, nauczyliśmy się wypożyczać książki oraz dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w bibliotece.Uczestniczyliśmy również w warsztatach plastycznych. Z pewnością jeszcze tam wrócimy z rodzicami.

   

 • 11 grudnia 2023 r.

  Ubieranie choinki – „Słoneczniki”.

  Ubieramy choinki: zapalamy lampki, zawieszamy ozdoby, które same wykonaliśmy. Czujemy już w przedszkolu magię zbliżających się Świąt.

   

 • 11 grudnia 2023 r.

  Wycieczka do Fabryki Bombek „Stokrotki”.

  W Fabryce bombek Bolglass poznaliśmy proces powstawania bombek, od szklanej rurki do pięknej choinkowej ozdoby, mieliśmy okazję zobaczyć czym zajmuje się dmuchacz. No i najważniejsze, samodzielnie wykonaliśmy swoje bombki .

   

 • 8 grudnia 2023 r.

  Kuchcikowo – Pierniki.

  Zapach pierników unosił się w całym przedszkolu. To znak,że zbliżają się Święta. Wałkowaliśmy ciasto i wykrawaliśmy ciasteczka, a później z niecierpliwością czekaliśmy aż się upieką. Wyszły przepyszne!

   

 • 7 grudnia 2023 r.

  Teatr „W poszukiwaniu Ducha Świąt”.

  W przedszkolu wystąpiła Grupa Artystyczna M&W „Teatr” ze spektaklem „W poszukiwaniu Ducha Świąt”.

   

 • 6 grudnia 2023 r.

  Mikołaj.

  Już od rana wyczekiwaliśmy na naszego gościa, a na kogo? na Św. Mikołaja. Oczywiście,że nas odwiedził i zostawił zgodnie z tradycją w butach piękne prezenty.

   

 • 27 listopada 2023 r.

  Warsztaty DNA – „Słoneczniki”.

  To już kolejne chemiczne warsztaty w naszej grupie. Tym razem działaliśmy w parach ucząc się współpracy.

   

 • 17 listopada 2023 r.

  Wycieczka po Poznaniu – „Chabry”.

  W ramach projektu „Poznań” wyruszyliśmy na wycieczkę po naszym pięknym mieście. Odwiedziliśmy m.in Park Wilsona, Palmiarnie, wspinaliśmy się na Wzgórze Przemysła, podziwialiśmy Poznań z wieży widokowej i spacerowaliśmy po Starym Rynku. Niebagatelną atrakcją było zobaczenie trykających się koziołków o godzinie 12. Plan wycieczki był bardzo napięty, chcieliśmy jak najwięcej zobaczyć. Naszym przewodnikiem była mama Jacka – której ogromnie dziękujemy za ciekawe opowieści, poświęcony czas i zorganizowanie wycieczki.

   

 • 30 października 2023 r.

  Teatr Krokodyl – „Legenda o Poznańskich Koziołkach”.

  Przedszkolaki bardzo lubią oglądać występy teatralne. Bardzo podobała nam się historia o naszych poznańskich koziołkach. W przedstawieniu nie  tylko byliśmy obserwatorami zdarzeń, ale także pomagaliśmy koziołkom, co dało nam wiele satysfakcji i radości.

   

 • 30 października 2023 r.

  Wycieczka do Straży Pożarnej – „Stokrotki”.

  Wybraliśmy się do Jednostki nr 7 Straży Pożarnej w Poznaniu. Strażacy chętnie opowiedzieli nam o swojej pracy, pokazali ubiór, sprzęt, a nawet wyposażenie samochodu. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej, gdzie zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznego zachowania w domu oraz prawidłowego reagowania w przypadku pożaru. Razem z panią strażaczką utrwaliliśmy numer alarmowy.

   

 • 24 października 2023 r.

  Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Gładysiakowie – „Stokrotki”.

  Projekt edukacyjny ” Jabłko” zakończył się wycieczką do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie. Dowiedzieliśmy się, co łączy popularne kucyki z nazwami jabłek. Stanęliśmy przed trudnym zadaniem, przygotowania domków dla jeży. A na zakończenie przygotowaliśmy mus, sok oraz jabłkowe lizaki.

   

 • 24 października 2023 r.

  Pasowanie na Przedszkolaka – „Maki”.

  … .

   

 • 23 października 2023 r.

  Warsztaty DNA – „Słoneczniki” i „Malwy”.

  Mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Doświadczać przez zmysły oraz poznać zjawiska fizyczne i chemiczne podczas wykonywania eksperymentów.

   

 • 15 października 2023 r.

  Dzień Pyry

  „Dzień Pyry” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Dzieliliśmy się wiedzą na temat potraw z wykorzystaniem ziemniaków. Ten dzień umiliły nam różne gry i zabawy z udziałem tego warzywa. Były wyścigi i zawody z ziemniakami, układanie puzzli, wspólny śpiew oraz tworzenie ziemniaczanych stworków.

 • 13 października 2023 r.

  Policjantka z psem.

  Dzisiaj w przedszkolu mieliśmy bardzo miłych gości. Przyjechała Policjantka z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu ze swoją podopieczną Runą .

   

 • 10 października 2023 r.

  Warsztaty chemiczne i sesja zdjęciowa

  Dzisiaj w przedszkolu dzieci mogły zobaczyć eksperymenty chemiczne, a po wszystkim odbyła się jesienna sesja zdjęciowa.

 • 9 października 2023 r.

  Projekt „Jabłko” – „Stokrotki”.

  W trakcie realizacji projekt „Jabłko” samodzielnie zrobiliśmy sok jabłkowy. Był pyszny

 • 3 października 2023 r.

  Wizyta eksperta w „Chabrach”

  Dzisiaj nas odwiedziła mama Julki, która zaprezentowała nam zawód geodety.

 • 20 września 2023 r.

  Dzień Przedszkolaka

 • 28 września 2023 r.

  Sprzątanie Świata

  ..

 • 15 września 2023 r.

  Dzień Kropki

  Radosny Dzień Kropki w grupie Chabry. Nasze twarze były dzisiaj płótnem malarskim, na których wymalowaliśmy kolorowe kropki.

  Stokrotki przypomniały sobie historię Vashti, dziewczynki która twierdziła, że nie potrafi rysować. Tego dnia rozmawialiśmy o swoich mocnych stronach, bawiliśmy się kropkami i stworzyliśmy własną galerię kropek. Samodzielnie stworzyliśmy foto budkę i chętnie pozowaliśmy do zdjęć.

 • 31 sierpnia 2023 r.

  Adaptacja

  Zawsze z niecierpliwością czekamy na nowych kolegów i koleżanki w naszym przedszkolu. To ogromne wydarzenie dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Wszyscy mogli zobaczyć jak w naszym przedszkolu jest przyjaźnie i panuje miła atmosfera. Piękna sala, dużo zabawek oraz uśmiechnięte panie z pewnością przekonały przyszłych maluchów do uczęszczania do naszego przedszkola.