Wydarzenia 2023/2024

 • 29 lutego 2024 r.

  Kuchcikowo – Deser owocowy z chia – „Słoneczniki”

  W ramach zajęć z Kuchcikowa wykonaliśmy deser z jogurtem, nasionami chia, musem bananowo – brzoskwiniowym i dodatkami żurawiną, rodzynkami i słonecznikiem.

   

 • 28 lutego 2024 r.

  Spotkanie ze Strażą Miejską – Bezpieczeństwo

  Dzięki dzisiejszym gościom przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, numer alarmowy oraz poznaliśmy kilka znaków drogowych. Nauczyliśmy się też wierszyków, które pozwolą nam zadbać o nasze bezpieczeństwo w domu oraz podczas spotkania z obcymi dorosłymi.Strażnicy miejscy byli zaskoczeni ile już wiemy i potrafimy .

   

 • 27 lutego 2024 r.

  Iluzjonista – pokaz sceniczny pt.: „Magiczna ulica Piotra Szumnego”.

   

 • 26 lutego 2024 r.

  Warsztaty DNA – „Słoneczniki” i „Malwy”

  Dzisiaj odbyły się kolejne warsztaty chemiczne DNA. Poznaliśmy właściwości suchego lodu

   

 • 8 lutego 2024 r.

  Dzień Babci i Dziadka – „Maki”

   

 • 7 lutego 2024 r.

  Dzień Babci i Dziadka – „Stokrotki”

  Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka były dla nas wielką przyjemnością. Starannie wykonaliśmy laurki, upiekliśmy pierniczki, które oczywiście też spróbowaliśmy. A gdy nadszedł ten dzień, odważnie recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy i tańczyliśmy dając z siebie wszystko.

   

 • 6 lutego 2024 r.

  Dzień Babci i Dziadka – „Słoneczniki”

  Dzisiaj odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaprezentowaliśmy pokaz tańców oraz piosenek i zagraliśmy na instrumentach. Przygotowaliśmy samodzielnie upominki dla swoich babć i dziadków oraz zaprosiliśmy na wspólny słodki poczęstunek.

   

 • 6 lutego 2024 r.

  Zbiórka dla Schroniska.

  Drodzy Rodzice, bardzo dziękujemy za udział w zbiórce dla Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. Jak widać na zdjęciu, darów było bardzo dużo, więc dzięki Wam zwierzaki będą miały ciepłe legowiska i pełne brzuszki.

   

 • 2 lutego 2024 r.

  Muzeum Archeologiczne – „Stokrotki”.

  Kończąc projekt „Kiedy babcia i dziadek byli mali” wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego, aby poznać zabawy i zabawki z dawnych lat. Okazało się, że część z nich znamy i do teraz używamy (np. bączki, szachy, piłki, lalki), choć teraz wyglądają trochę inaczej. Mimo, iż dużym zaskoczeniem dla nas był fakt, że kiedyś nie było żadnych ekranów i nie można było oglądać bajek, świetnie poradziliśmy sobie z wykonaniem zabawek dla siebie – koników na kiju.

   

 • 10 stycznia 2024 r.

  Warsztaty Knock Knock – „Chabry”, „Stokrotki”.

   

 • 9 stycznia 2024 r.

  Warsztaty Knock Knock – „Maki”, „Malwy”, „Słoneczniki”.

  W tym dniu wykonaliśmy za pomocą wykałaczek i rurek piankowych własną ciuchcie. Odkryliśmy, że potrafimy majsterkować.

   

 • 15 grudnia 2023 r.

  Wigilia.

  Wspólne kolędowanie, zasiadanie do pięknie ozdobionych stolików i przepyszne jedzenie przygotowane przez nasze panie kucharki, tak oto świętowaliśmy Wigilię. Cieszymy się, że jesteśmy jedną wielką przedszkolną rodziną.

   

 • 12 grudnia 2023 r.

  Warsztaty edukacyjne w „Szufladce” – „Słoneczniki”.

  Dzisiaj w „Szufladce” na warsztatach tworzyliśmy mydełka.

   

 • 12 grudnia 2023 r.

  Wycieczka do Biblioteki Raczyńskich – „Chabry”.

  Jesteśmy wielkimi miłośnikami książek, dlatego z wielką radością odwiedziliśmy Bibliotekę Raczyńskich na os.Oświecenia. Poznaliśmy zawód bibliotekarza, nauczyliśmy się wypożyczać książki oraz dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w bibliotece.Uczestniczyliśmy również w warsztatach plastycznych. Z pewnością jeszcze tam wrócimy z rodzicami.

   

 • 11 grudnia 2023 r.

  Ubieranie choinki – „Słoneczniki”.

  Ubieramy choinki: zapalamy lampki, zawieszamy ozdoby, które same wykonaliśmy. Czujemy już w przedszkolu magię zbliżających się Świąt.

   

 • 11 grudnia 2023 r.

  Wycieczka do Fabryki Bombek „Stokrotki”.

  W Fabryce bombek Bolglass poznaliśmy proces powstawania bombek, od szklanej rurki do pięknej choinkowej ozdoby, mieliśmy okazję zobaczyć czym zajmuje się dmuchacz. No i najważniejsze, samodzielnie wykonaliśmy swoje bombki .

   

 • 8 grudnia 2023 r.

  Kuchcikowo – Pierniki.

  Zapach pierników unosił się w całym przedszkolu. To znak,że zbliżają się Święta. Wałkowaliśmy ciasto i wykrawaliśmy ciasteczka, a później z niecierpliwością czekaliśmy aż się upieką. Wyszły przepyszne!

   

 • 7 grudnia 2023 r.

  Teatr „W poszukiwaniu Ducha Świąt”.

  W przedszkolu wystąpiła Grupa Artystyczna M&W „Teatr” ze spektaklem „W poszukiwaniu Ducha Świąt”.

   

 • 6 grudnia 2023 r.

  Mikołaj.

  Już od rana wyczekiwaliśmy na naszego gościa, a na kogo? na Św. Mikołaja. Oczywiście,że nas odwiedził i zostawił zgodnie z tradycją w butach piękne prezenty.

   

 • 27 listopada 2023 r.

  Warsztaty DNA – „Słoneczniki”.

  To już kolejne chemiczne warsztaty w naszej grupie. Tym razem działaliśmy w parach ucząc się współpracy.

   

 • 17 listopada 2023 r.

  Wycieczka po Poznaniu – „Chabry”.

  W ramach projektu „Poznań” wyruszyliśmy na wycieczkę po naszym pięknym mieście. Odwiedziliśmy m.in Park Wilsona, Palmiarnie, wspinaliśmy się na Wzgórze Przemysła, podziwialiśmy Poznań z wieży widokowej i spacerowaliśmy po Starym Rynku. Niebagatelną atrakcją było zobaczenie trykających się koziołków o godzinie 12. Plan wycieczki był bardzo napięty, chcieliśmy jak najwięcej zobaczyć. Naszym przewodnikiem była mama Jacka – której ogromnie dziękujemy za ciekawe opowieści, poświęcony czas i zorganizowanie wycieczki.

   

 • 30 października 2023 r.

  Teatr Krokodyl – „Legenda o Poznańskich Koziołkach”.

  Przedszkolaki bardzo lubią oglądać występy teatralne. Bardzo podobała nam się historia o naszych poznańskich koziołkach. W przedstawieniu nie  tylko byliśmy obserwatorami zdarzeń, ale także pomagaliśmy koziołkom, co dało nam wiele satysfakcji i radości.

   

 • 30 października 2023 r.

  Wycieczka do Straży Pożarnej – „Stokrotki”.

  Wybraliśmy się do Jednostki nr 7 Straży Pożarnej w Poznaniu. Strażacy chętnie opowiedzieli nam o swojej pracy, pokazali ubiór, sprzęt, a nawet wyposażenie samochodu. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej, gdzie zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznego zachowania w domu oraz prawidłowego reagowania w przypadku pożaru. Razem z panią strażaczką utrwaliliśmy numer alarmowy.

   

 • 24 października 2023 r.

  Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego Gładysiakowie – „Stokrotki”.

  Projekt edukacyjny ” Jabłko” zakończył się wycieczką do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie. Dowiedzieliśmy się, co łączy popularne kucyki z nazwami jabłek. Stanęliśmy przed trudnym zadaniem, przygotowania domków dla jeży. A na zakończenie przygotowaliśmy mus, sok oraz jabłkowe lizaki.

   

 • 24 października 2023 r.

  Pasowanie na Przedszkolaka – „Maki”.

  … .

   

 • 23 października 2023 r.

  Warsztaty DNA – „Słoneczniki” i „Malwy”.

  Mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym laboratorium. Doświadczać przez zmysły oraz poznać zjawiska fizyczne i chemiczne podczas wykonywania eksperymentów.

   

 • 15 października 2023 r.

  Dzień Pyry

  „Dzień Pyry” na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Dzieliliśmy się wiedzą na temat potraw z wykorzystaniem ziemniaków. Ten dzień umiliły nam różne gry i zabawy z udziałem tego warzywa. Były wyścigi i zawody z ziemniakami, układanie puzzli, wspólny śpiew oraz tworzenie ziemniaczanych stworków.

 • 13 października 2023 r.

  Policjantka z psem.

  Dzisiaj w przedszkolu mieliśmy bardzo miłych gości. Przyjechała Policjantka z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu ze swoją podopieczną Runą .

   

 • 10 października 2023 r.

  Warsztaty chemiczne i sesja zdjęciowa

  Dzisiaj w przedszkolu dzieci mogły zobaczyć eksperymenty chemiczne, a po wszystkim odbyła się jesienna sesja zdjęciowa.

 • 9 października 2023 r.

  Projekt „Jabłko” – „Stokrotki”.

  W trakcie realizacji projekt „Jabłko” samodzielnie zrobiliśmy sok jabłkowy. Był pyszny

 • 3 października 2023 r.

  Wizyta eksperta w „Chabrach”

  Dzisiaj nas odwiedziła mama Julki, która zaprezentowała nam zawód geodety.

 • 20 września 2023 r.

  Dzień Przedszkolaka

 • 28 września 2023 r.

  Sprzątanie Świata

  ..

 • 15 września 2023 r.

  Dzień Kropki

  Radosny Dzień Kropki w grupie Chabry. Nasze twarze były dzisiaj płótnem malarskim, na których wymalowaliśmy kolorowe kropki.

  Stokrotki przypomniały sobie historię Vashti, dziewczynki która twierdziła, że nie potrafi rysować. Tego dnia rozmawialiśmy o swoich mocnych stronach, bawiliśmy się kropkami i stworzyliśmy własną galerię kropek. Samodzielnie stworzyliśmy foto budkę i chętnie pozowaliśmy do zdjęć.

 • 31 sierpnia 2023 r.

  Adaptacja

  Zawsze z niecierpliwością czekamy na nowych kolegów i koleżanki w naszym przedszkolu. To ogromne wydarzenie dla przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Wszyscy mogli zobaczyć jak w naszym przedszkolu jest przyjaźnie i panuje miła atmosfera. Piękna sala, dużo zabawek oraz uśmiechnięte panie z pewnością przekonały przyszłych maluchów do uczęszczania do naszego przedszkola.