• Przedszkole Nr 178 „Kwiaty Polskie” w Poznaniu jest przedszkolem publicznym.
    Dyrektor: mgr Małgorzata Matusz.

Przedszkole jest atrakcyjnie usytuowane w centrum osiedla. Posiadamy własny ogród, zaaranżowany w stylu: ogród naturalny, wyposażony w piaskownice, wieże widokowe, pagórek z tunelem, krąg pieńków, zjeżdżalnie, pająk wspinaczkowy, ścianka wspinaczkowa, kuchnia błotna itp. .

Dzieci przebywają w swojej grupie przez 4 lata z tą samą nauczycielką, w tej samej sali (w miarę możliwości), co zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz rodzinną atmosferę.

W przedszkolu budujemy poczucie własnej wartości i wiarę w siebie oraz stwarzamy warunki do rozwijania kreatywności dzieci oraz do współpracy.
    Pracujemy metodą projektów, która ma na celu rozwój wiedzy i umiejętności.
    Codzienne rozmowy w trakcie pobytu dzieci w przedszkolu prowadzimy w duchu NVC.
    Dzieci rozwijają, dzięki temu umiejętności do samodzielnego rozwiązywania konfliktów.
    Dzieci są wychowane w duchu wartości.
    Wdrażamy dzieci w świat potrzeb poprzez autorski program ” Z potrzebami za pan brat„.
    Oddziałujemy wszechstronnie na osobowość dziecka, poprzez indywidualne podejście oraz dostarczamy mu wielu doświadczeń dzięki eksperymentom, glottodydaktyce i metodzie projektów.
    Dzieci samodzielnie przygotowują kanapki, nakładają sobie jedzenie. Same przygotowują posiłki w ramach „Kuchcikowa”.
    Pracujemy metodą Glottodydaktyki, która polega na nauce liter poprzez zabawę, stosujemy ją już w wieku trzech lat, co rozbudza dziecko poznawczo i daje motywacje do dalszej nauki.
    Corocznie bierzemy udział w „Sportowym zajączku”, występach na „Targach Poznańskich”.
    Od wielu lat organizujemy Festyn Rodzinny, na którym oferujemy wiele atrakcji dla dzieci i rodziców.
    Angażujemy się w akcje: „Sprzątanie świata”,”Góra grosza”, „Pomoc dla schroniska dla zwierząt”, „Zbieranie plastikowych nakrętek dla dzieci niepełnosprawnych” (Dyplomy, podziękowania, puchary).