Wydarzenia 2021/2022

 • 11 lipca 2022 r.

  Kampania społeczna „Przytul dziecko”

  Przystąpiliśmy do Kampanii społecznej „Przytul dziecko”.

  Zapraszamy na stronę Kampanii – link

 • 22 czerwca 2022 r.

  Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiaków – Chabry

  W upalny dzień zawitaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego u Gładysiaków. Jak zawsze spędziliśmy tam przemiło czas. Celem naszych odwiedzin było kiszenie kapusty. Dowiedzieliśmy się co można zakisić, jakim wielkim zdziwieniem była dla nas informacja, że można kisić arbuza. Po teorii zabraliśmy się do pracy. Wiele radości sprawiło nam wciskanie kapusty do słoika, a później mogliśmy go zabrać do domu. Oglądaliśmy zwierzęta – dużą atrakcją były dla nas kicające króliczki oraz zjadaliśmy przepyszne czereśnie prosto z drzewa. A na koniec były lody. To był przepyszny wyjazd.

 • 14 czerwca 2022 r.

  Festyn Rodzinny – Maki

  Dziś przedszkolny ogród wypełnił radosny gwar – spędziliśmy popołudnie z naszymi Rodzinami. Po występach, wspólnym tańcu czekało na nas mnóstwo atrakcji przygotowanych przez naszych Rodziców. To był dobry dzień.

 • 10 czerwca 2022 r.

  Festyn Rodzinny – Słoneczniki

  Piękna słoneczna pogoda, brawurowy występ zdolnych dzieci z grupy Słoneczników i doskonale zaplanowane atrakcje przez panie i rodziców oto przepis na udany festyn. Słoneczniki jak zawsze spisały się na medal. To był niestety ostatni Ich występ w naszym przedszkolu, od września rozpoczną swoją przygodę w szkole. Dziękujemy, że byliście tyle lat z nami!
  Życzymy powodzenia na kolejnych etapach edukacji!

 • 9 czerwca 2022 r.

  Festyn Rodzinny – Chabry

  Na festyn czekamy zawsze już od września, to doskonała okazja by spędzić  czas z kolegami z grupy i ich rodzinami. Oczywiście nie zabrakło atrakcji: były bańki, przeciąganie liny, malowanie twarzy, konkurencje sportowe do tego dużo pyszności przygotowanych przez rodziców. Bawiliśmy się doskonale.

 • 8 czerwca 2022 r.

  VIII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2022 – Stokrotki

  Dzisiaj byliśmy bardzo aktywni fizycznie, dlatego wykorzystaliśmy swoją energię i wzięliśmy udział w akcji „Sprintem do maratonu”. Z dużym zaangażowaniem przebiegliśmy dystans 60 m. Oczywiście start był poprzedzony rozgrzewką. Może kiedyś część z nas weźmie udział w prawdziwych zawodach?

 • 3 czerwca 2022 r.

  Festyn Rodzinny – Stokrotki

  Dzisiaj odbył się Festyn rodzinny. Po naszym występie artystycznym, razem z rodzicami korzystaliśmy z przygotowanych licznych atrakcji. Bawiliśmy się wspaniale, nawet pogoda dopisała.

 • 3 czerwca 2022 r.

  Ekspert – Stokrotki „Ptaki”

  Dziś naszym gościem była mama Franka, która podzieliła się swoją pasją – znajomością ptaków. Rozpoznawaliśmy je po odgłosach jakie wydają, (bezbłędnie rozpoznaliśmy gołębia i kukułkę). Poznaliśmy niezwykle barwnego ptaka – Żołnę. Nasz ekspert podzielił się kilkoma ciekawostkami o nich, opowiedział o tym czego potrzebujemy do obserwacji tych zwierząt. Na zakończenie dostaliśmy kolorowanki, memo z ptakami, które poznaliśmy, oraz rozsypanki obrazkowe, a do domu kody do aplikacji służącej do rozpoznawania ptaków.

  Aplikacja BirdNet

  Kod kreskowy do pobrania aplikacji

   

 • 3 czerwca 2022 r.

  Maki – Laboratorium

  Nasza grupa przeżyła niezwykłą przygodę w głąb tajników nauk ścisłych. Odwiedziła nas pani chemik z którą wykonaliśmy pewien eksperyment – próbowaliśmy „oszukać grawitację” i wiecie co? Udało nam się! Zajęcia były niezwykle ciekawe i interesujące, poczuliśmy się jak w prawdziwym laboratorium. Z niecierpliwością czekamy na kolejne eksperymenty.

 • 1 czerwca 2022 r.

  Dzień Dziecka

  Dzisiaj mieliśmy wiele atrakcji, były lody, wyjście na plac zabaw do Parku Ratajskiego, zabawy w grupie. Bawiliśmy się wszyscy świetnie.

 • 31 maja 2022 r.

  Bańki mydlane

  Dzisiaj odbył się pokaz baniek mydlanych. Świetnie się bawiliśmy, eksperymentując z wodą i przyborami do robienia baniek.

 • 27 maja 2022 r.

  Ekspert – Stokrotki „Fabryka samochodów”

  Dziś naszym gościem była mama Dalii, która jest pracownikiem Volkswagena. Pani Agata przywiozła ze sobą cały kufer atrakcyjnych części i sprzętu. Dzięki niej dowiedzieliśmy się między innymi, jak wygląda proces powstawania samochodu, co to są dekoracje i wesele w fabryce samochodów oraz do czego używane są tam strusie pióra. Na zakończenie również dzieci zamieniły się w samochody, poruszały się po sali przestrzegając zasad ruchu drogowego.

 • 19 maja 2022 r.

  Zajęcia otwarte dla Rodziców – Stokrotki

  Dzisiaj odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Dzieci zaprezentowały kilka aktywności, a w wybranych wzięli także udział rodzice.

 • 17 maja 2022 r.

  Ekspert – Stokrotki „Małe dziecko”

  Dzisiaj naszym gościem była mama Dawidka, dzięki której dowiedzieliśmy się, jak należy opiekować się małym dzieckiem. Widzieliśmy czego potrzebuje maluszek (butelki, smoczka, grzechotek, pieluszek, kremu) i jak go pielęgnować. Mały Michałek obdarzył nas wszystkich uśmiechem i bardzo spodobał się Stokrotkom. Okazuje się, że wiele z nich też chciałoby mieć braciszka. 

 • 16 maja 2022 r.

  Teatr MOZAIKA – Muzyczna Księga

  Dzisiaj odwiedził nas prawdziwy teatr i zabrał nas w świat bajek i baśni pochodzących z krajów Bliskiego Wschodu. Aktorzy wcielili się w ciekawych bohaterów, którzy poprowadzili nas przez kulturę tych odległych zakątków. Piękna scenografia i stroje pozwoliły nam przenieść się w bajkowy świat. Opowieściom towarzyszył muzyk, dzięki któremu poznaliśmy tak mało znany w Polsce instrument jakim jest saz. To była dla nas uczta dalekowschodnich brzmień i wędrówek wyobraźni. Byliśmy zachwyceni!

 • 12 maja 2022 r.

  Wizyta w Komendzie Straży Pożarnej w Poznaniu – Malwy

  Byliśmy w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej na zajęciach o bezpieczeństwie w interaktywnej sali edukacyjnej „Ognik”.

 • 29 kwietnia 2022 r.

  Kuchcikowo – Deser owocowy

  Nasz deser nie tylko był pyszny,ale też bardzo zdrowy. Każdy z nas mógł sobie skomponować własne połączenie owoców i odkryć nowe smaki,a czasami nawet polubić owoce, których nie jedliśmy na co dzień. Mniam pychota!

 • 28 kwietnia 2022 r.

  Dzień Babci i Dziadka – Malwy

  „Babciu, Dziadku coś Ci dam jedno serce, które mam,a w tym sercu róży kwiat żyj nam Babciu Dziadku Sto lat!”
  Zawsze z wielką radością czekamy na naszych cudownych Gości- Nasze Babcie i Dziadków, cieszymy się,że mogą zobaczyć nasze przedszkole i swoich Wnuków podczas występu.

 • 22 kwietnia 2022 r.

  Dzień Ziemi

  Dzisiaj wzięliśmy udział w sianiu kwietnej łąki dla pszczół. Jest to inicjatywa zaproponowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, która przyczyni się do ułatwienia pracy naszych małych skrzydlatych przyjaciółek.

 • 19 kwietnia 2022 r.

  Sportowy Fyrtel

  W ramach programu Nasz Sportowy Fyrtel, co wtorek bierzemy udział w ćwiczeniach ogólnorozwojowych na świeżym powietrzu. Ćwiczymy razem z panią Asią w naszym ogródku .

 • 13 kwietnia 2022 r.

  Wycieczka „Malwy”

  W ramach zajęć outdoorowych jedziemy na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” (Dziewicza Baza w Nadleśnictwie Łopuchówko) na poszukiwanie zajączka i podziwianie widoków z wieży.

 • 13 kwietnia 2022 r.

  Spotkanie z okazji Dnia Babci i dziadka – Stokrotki

  Dzisiaj odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i dziadka. Przygotowaliśmy występ artystyczny, a rodzice dzieci zadbali o zorganizowanie pysznego poczęstunku. Dziękujemy gościom za przybycie i jeszcze raz życzymy zdrowia i pomyślności.

 • 12 kwietnia 2022 r.

  Wielkanocny poranek

  Wielkanocne Święta się zbliżają, przedszkolaki uroczyste śniadanko zjadają. Na stole jajko, kiełbaska, baranek, w ogrodzie zajączek z koszem pisanek.

  Dzisiaj wspólnie zjedliśmy śniadanie wielkanocne, aby uczcić nadchodzące Święta Zmartwychwstania.

  Po posiłku wspólnie szukaliśmy upominków od Zajączka.

 • 1 kwietnia 2022 r.

  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  Dziś świętowaliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Rozmawialiśmy o tym, czym jest autyzm, jakie kłopoty mogą mieć osoby z autyzmem i co może im przeszkadzać. Poznaliśmy symbole i kolor autyzmu i dowiedzieliśmy się dlaczego są ważne.

 • 31 marca 2022 r.

  Kreatywne zajęcia techniczne Knock Knock – Stokrotki i Chabry

  Majsterkowanie to wspaniała przygoda, ponieważ nie tylko rozwija sprawność motoryczną dzieci, ale również ich kreatywność! W naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach Knock Knock, podczas których dzieci z gipsowych cegiełek stworzyły zjawiskowe węże. Pierwsze doświadczenia z cegiełkami i tynkiem mamy za sobą !

   

 • 25 marca 2022 r.

  Kreatywne zajęcia techniczne Knock Knock – Maki, Malwy i Słoneczniki

  Majsterkowanie to wspaniała przygoda, ponieważ nie tylko rozwija sprawność motoryczną dzieci, ale również ich kreatywność! W naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach Knock Knock, podczas których dzieci z gipsowych cegiełek stworzyły zjawiskowe węże. Pierwsze doświadczenia z cegiełkami i tynkiem mamy za sobą !

   

 • 22 marca 2022 r.

  Powitanie Wiosny

  „Przyszła wiosna, przyszła wiosna roześmiana i radosna”!

  Z utęsknieniem szukaliśmy wiosny w  ogrodzie przedszkolnym dlatego kiedy zobaczyliśmy pierwsze oznaki wiosny, zabraliśmy się za przygotowanie marzanny. W każdej grupie powstały przepiękne papierowe panny.  Utopienie bądź spalenie marzanny w dawnych czasach dawało ludziom pewność, że przyszły rok przyniesie dobre plony oraz miski pełne jedzenia. Ta słowiańska tradycja jest znana od wielu lat i na stałe zagościła w polskiej kulturze i obyczajowości. Rytualne powitanie wiosny jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci, dlatego w naszym przedszkolu organizujemy pochód z marzanną po najbliższej okolicy. Na czele z marzanną przemierzaliśmy uliczki osiedla grając na instrumentach i  wykrzykując: Wiosno, wiosno!!! Jesteśmy pewni, że nasze starania sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

   

 • 17 marca 2022 r.

  Dzień Kreatywności

  A gdyby tak schować wszystkie zabawki w przedszkolu? To co wtedy? Czy przedszkolaki będą się nudzić? My to w naszym przedszkolu sprawdziliśmy.  Okazało się, że bawiliśmy się doskonale, wystarczyły pudełka, kartony, taśmy, kredki. Powstały prawdziwe cuda: statki kosmiczne, domki, żaglówki itp. Zabawa była fantastyczna, zaangażowaliśmy się całkowicie w działanie i realizowaliśmy swoje oryginalne pomysły.

   

 • 16 marca 2022 r.

  Wizyta Policjanta i Strażników Miejskich w Stokrotkach

  Dzisiaj spotkaliśmy się z pracownikami Straży Miejskiej i Policji. Podczas spotkania utrwaliliśmy zasady bezpiecznego przejścia przez ulicę, nazywaliśmy kolory (zielony i czerwony) oraz poznaliśmy podstawowe znaki drogowe.

   

 • 14 marca 2022 r.

  „Śladami wiosny” – Warsztaty w grupie „Malwy”

  W ramach zajęć outdoorowych wybraliśmy się na poszukiwania wiosny z panią leśnik. Przygodę rozpoczęliśmy od zabawy ruchowej z piłką „Zwierzęta”, następnie spacerując alejkami po osiedlu szukaliśmy pierwszych wiosennych kwiatów. Udało nam się znaleźć  na ogródkach przebiśniegi i krokusy. Pani leśnik  pokazała nam różnice  między jodłą, a świerkiem, pokazała  również, gdzie ukryte są nasiona. W grupach szukaliśmy pokarmu dla owadów i zwierząt wykorzystując specjalne chwytaki. Zabawa była świetna.

  Na koniec udaliśmy się na ryneczek do kwiaciarni. Zapoznaliśmy się z cebulkami najróżniejszych kwiatów. Pani pracująca w kwiaciarni opowiedziała nam w jaki sposób sadzić cebulki, gdzie jest korzeń, a którędy wyrośnie kwiat. Zakupiliśmy cebulki kwiatów, które niedługo posadzimy w naszym przedszkolnym ogródku.

   

   

 • 4-8 marca 2022 r.

  Pomoc dla Małych Dzieci z Ukrainy

  Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i wsparli akcję: Pomoc Małym Dzieciom z Ukrainy.

  Dziękujemy również Panu Markowi Zaradzkiemu za dostarczenie zebranych przez przedszkole darów do Instytutu Małego Dziecka.

  Pracownicy Przedszkola nr 178 „Kwiaty Polskie”.

   

 • 24 lutego 2022 r.

  Malwy – Pieczenie chleba

  Poczuliśmy się jak w prawdziwej piekarni, w naszej sali zapachniało świeżo upieczonym chlebem. Dzięki naszym paniom, które przyniosły przepis i z cierpliwością tłumaczyły, co trzeba zrobić, by chleb się udał, upiekliśmy coś pysznego. A jeszcze większą mieliśmy satysfakcję, że zrobiliśmy to sami, wyrabialiśmy ciasto z cierpliwością czekaliśmy, aż rozczyn wyrośnie. Polecamy! Przepis poniżej:

  Przepis na chleb

  Składniki:

  • 1/2 szklanki ciepłej wody
  • 20 g. drożdży
  • 250 ml. maślanki (my użyliśmy kefir)
  • 600 g. mąki chlebowej
  • 2 łyżeczki soli

  Drożdże rozpuścić w wodzie. Do mąki dodajemy sól, maślankę i rozpuszczone drożdże.

  Wszystko zagnieść i odstawić w natłuszczonej misce pod ręcznikiem na 2 godz. (my skróciliśmy ten czas).

  Uformować bochenek, nakroić ciasto i piec 30 minut (termoobieg) pod pokrywką w nagrzanym piekarniku do 230 stopni. My piekliśmy chlebek w naczyniu żaroodpornym. Po tym czasie ściągnąć pokrywkę i piec 15 min. bez termoobiegu.

  Życzymy smacznego

   

 • 22 lutego 2022 r.

  Kuchcikowo – Pasta jajeczna i pasta z awokado

  Dzisiaj serwowaliśmy pastę jajeczną i pastę z awokado wg. sekretnego przepisu Pań kucharek. Kroiliśmy, gnietliśmy widelcem, smarowaliśmy, doprawiały, ale najprzyjemniejsza była konsumpcja. Pychota!

 • 11 lutego 2022 r.

  Balik

  W Karnawale to są bale i tak też było u nas. Najbardziej wyczekiwane wydarzenie w naszym przedszkolu, tygodniowe poszukiwanie odpowiedniego stroju, a później wspaniała zabawa przy skocznej muzyce. Oj działo się u nas!

  Bal rozpoczął się od prezentacji strojów. W pięknie udekorowanej sali pojawiły się kolorowe postaci. Przebraliśmy się za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: księżniczki, królewny, koniki, rycerzy, policjantów itp.  Z werwą i zaangażowaniem braliśmy udział w konkurencjach tanecznych i wesołych pląsach. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna odśpiewywaliśmy wszystkie muzyczne hity. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. W przerwie oczywiście nie zabrakło poczęstunku. Zabawa trwała do obiadu.

 • 21 stycznia 2022 r.

  Dzień Babci i Dziadka

  21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku to „Dzień Babci i Dziadka”. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Uczyliśmy się piosenek, wierszyków dla swoich najbliższych. Przygotowaliśmy laurki, własnoręcznie wykonany upominki z którymi mogliśmy iść w odwiedziny do seniorów. Wszystkiego najcudowniejszego dla naszych przedszkolnych Babć i Dziadków!

 • 21 grudnia 2021 r.

  Wigilia

  Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, spędzony z najbliższymi, kiedy to czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. W naszym przedszkolu również świętowaliśmy. Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Był barszczyk, pyszna rybka oraz rozpakowywanie prezentów.

                  Pielęgnujemy takie chwile, bo one nie tylko  utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale  wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

 • 16-17 grudnia 2021 r.

  Kuchcikowo – Pierniki

  W naszym przedszkolu zapachniało świętami, w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych, bo w przedszkolnej kuchni piekły się  pierniki. Przedszkolaki nie mogły się doczekać kiedy będą gotowe, bo wiedziały, że po upieczeniu będą je ozdabiać. Ile było radości i satysfakcji z realizacji własnego pomysłu dekorowania pierników. Lukier, kolorowe posypki i głowa pełna twórczej zabawy. Pierniki wyglądały pięknie, a jak smakowały.

  Przepis – Pierniki

  1 kg mąki

  1 kostka margaryny

  5 jaj

  0,5 szklanki miodu

  2 szklanki cukru

  1 łyżeczka soli

  2 łyżeczka sody

  2 cukry waniliowe

  1 przyprawa piernikowa

  olejek pomarańczowy

  szczypta cynamonu

  Wszystko wymieszać i zagnieść, odłożyć do lodówki przynajmniej na 0,5 godziny, może zostać na całą noc.

  Rozwałkować ciasto, wykroić pierniki, piec na blasze w temp. 180st.C ok 6-8 min (w zależności od wielkości pierników).

  Życzymy udanej zabawy i smacznego 🙂  

 • 10 grudnia 2021 r.

  Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiaków – Maki

  Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiaków to zawsze dla nas wielka przyjemność jeszcze w zimowej scenerii. Było magicznie: ubieraliśmy choinkę, ozdabialiśmy pierniczki i nawet spotkaliśmy Św. Mikołaja. Już nie możemy doczekać się Świąt!

 • 7 grudnia 2021 r.

  Wycieczka do Fabryki Bombek – Malwy

  Przedszkolaki z grupy Malw wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki oraz zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych.  Dzieci dowiedziały się jak odbywa się  cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przedszkolaki mogły też ozdobić swoje bombki. Wyszły pięknie, na pewno zawisną one na ich choinkach w domu.

 • 3 grudnia 2021 r.

  Ubieranie choinki

  „Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas, jakie miłe to spotkanie, choinko zielona…”

  Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.

  W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubieranie choinek. W każdej grupie stanęły przepiękne drzewka udekorowane samodzielnie wykonanymi ozdobami. Jak co roku przystroiliśmy dekoracjami świątecznymi także hol i korytarz. W przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie, bajkowo i pachnie piernikami.

 • 25 listopada 2021 r.

  Kuchcikowo – Deser czekoladowo-bananowy

  Warsztaty „Kuchcikowo” to bardzo wyczekiwane zajęcia w naszym przedszkolu. Uczymy się wtedy samodzielności, próbujemy nowych smaków i mamy ogromną satysfakcje z wykonanej pracy.

  Nasze Przedszkolaki kolejny raz zamieniły się w prawdziwych kucharzy. Tym razem przygotowywały zdrowy i bez dodatku cukru deser. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Wystarczy banan trochę kakao i przepyszna zdrowa przekąska gotowa. Polecamy!

   

 • 28 października 2021 r.

  Kuchcikowo – szaszłyki owocowe

  „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki…” nasze przedszkolaki doskonale wiedzą by trosce o swoją odporność pamiętać  o owocach. Dzieci w ramach zajęć kulinarnych „Kuchcikowo” przygotowały pyszne owocowe szaszłyki. Krojenie, obieranie i przygotowanie przekąski sprawiło im dużo radości i zabawy. Każdy mógł zrobić swojego szaszłyki z owoców, które najbardziej lubi. Dla przedszkolaków nie ma większej przyjemności, niż możliwość przygotowania dla siebie posiłku i zjedzenia go ze smakiem. Nasi mali kucharze spisali się na medal. Mniam!

 • 15 października 2021 r.

  Dzień Pyry

  15 października świętowaliśmy Dzień Pyry. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi ziemniak oraz jakie są jego wartości odżywcze. Następnie wykorzystaliśmy to popularne warzywo do zabaw ruchowych i plastycznych. Pyry królowały również na stole, jedliśmy zupę ziemniaczaną oraz pyry z gzikiem. Wszystko było pyszne.

 • 14 października 2021 r.

  Wycieczka do ogrodu Ekologicznego Gładysiaków – Maki i Słoneczniki

  W tajemniczym ogrodzie Państwa Gładysiaków rośnie wiele drzew, które próbowaliśmy odszukać po liściach i poznać ich nazwy. Ile było zabawy i nauki z tym związanej. Poznaliśmy też mieszkańców ukrytych w konarach drzew. Najwięcej radości sprawiło nam grabienie liści, wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. To był udany wyjazd i zawsze z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.

 • 13 października 2021 r.

  Pasowanie na Przedszkolaka – Stokrotki

  Dzisiaj oficjalnie dołączyliśmy do grona przedszkolaków. Najpierw jednak zaprezentowaliśmy swoje umiejętności na scenie – graliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Pogoda nam dopisała, więc ta wyjątkowa uroczystość zakończyła się wspólnym piknikiem.

 • 12 października 2021 r.

  Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiaków – Malwy i Chabry

  Która dynia jest największa? Jak i gdzie rośnie? Co z niej można zrobić? Jak się ją sadzi? Czy tylko rośnie w Polsce? W poszukiwaniu odpowiedzi wyruszyliśmy do gospodarstwa ekologicznego Państwa Gładysiaków. Na chwile mogliśmy się przenieść do tajemniczego ogrodu, zapytać ekspertów, a co najważniejsze zobaczyć na własne oczy jak to z tą dynią jest.

  Sadziliśmy dynie na grządce, podglądaliśmy jak rośnie, mogliśmy zobaczyć i zważyć największe okazy. To był dzień pełen wrażeń.

 • 11 października 2021 r.

  Treser psów – Malwy i Chabry

  Lubimy w przedszkolu wizyty gości- ekspertów, którzy w ciekawy sposób opowiadają o swoim zawodzie lub pasji. Spotkanie z treserem psów było dla nas wielkim wydarzeniem.

              Pan Pavel przyprowadził ze sobą dwóch pupilów Karu i Kairo, mogliśmy zobaczyć, co one potrafią, jak reagują na komendy i jakie sztuczki wykonują. Ekspert w interesujący sposób opowiadał jak należy dbać o czworonogów, co lubią najbardziej i co chcą nam powiedzieć przez swoje zachowanie. Zwrócił uwagę również na to, co powinniśmy zrobić kiedy spotkamy nieznajomego psa oraz w sytuacji zagrożenia.

  Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!

 • 5 października 2021 r.

  Próbna ewakuacja

  W przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Wszyscy bezpiecznie opuścili budynek w niecałe 3 min, a wszystko to pod okiem koordynatora ewakuacji – dyrektor przedszkola.

 • 5 października 2021 r.

  Projekt Drzewo – Stokrotki

  Dzieci z grupy „Stokrotek” w ramach projektu „Drzewo” obserwowały, badały i poznawały drzewa.

  Praca metodą projektu to doświadczanie, eksperymentowanie, zadawanie pytań o otaczającym świecie, wyzwalanie zainteresowań i motywacji do działania, inicjowanie samodzielnego uczenia się.

   Dzieci dzięki temu doświadczają wszystkimi zmysłami, wiąże poznaną teorię z praktyką, angażują emocje, rozwijają słownictwo, sami rozwiązuje problemy badawcze, kształtują umiejętności potrzebne w procesie nauki czytania i pisania, współpracują z rówieśnika.

 • 30 września 2021 r.

  Zbieranie plonów

  „Od ziarenka do owocu” o tym przekonały się nasze przedszkolaki. Dzieci w przedszkolnym ogrodzie zasadziły piękne kwiaty i przepyszne pomidorki. Wielką radością było dla nas obserwowanie jak piękne rosną, a później zbieranie plonów. Kwiaty zdobiły naszą sale przedszkolną, a pomidory smakowały wybornie.

 • 28 września 2021 r.

  Sprzątanie Świata

  W trosce o naszą planetę

              Wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji Sprzątamy świat odbywająca się na całym świecie. Celem wydarzenia polegającego na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania jest podniesienie świadomości ekologicznej.

              Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, maseczki i worki na śmieci wyruszyliśmy spod budynku przedszkola by w okolicy oczyścić teren. Akcja odbyła się w formie zabawy, dowiedzieliśmy się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Pamiętaaliśmy też by śmieci posegregować do odpowiednich pojemników. Cała akcja przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze, byliśmy bardzo zaangażowani.

              Coroczne wydarzenie Sprzątania świata jest świetną okazją, aby uświadomić przedszkolakom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

 • 21 września 2021 r.

  Warsztaty z pszczołami – Malwy i Stokrotki

  Dzisiaj poznaliśmy życie pszczół i zasmakowaliśmy prawdziwego miodu. Warsztaty prowadził tata Zosi i Marysi, za co serdecznie dziękujemy.

 • 17 września 2021 r.

  Odwiedziny Alpak z Wiedźminowa.

  Odwiedziły nas alpaki: Kokos i Płatek. Dowiedzieliśmy się, że nasi goście są łasuchami, bardzo lubią skubać trawkę i jeść marchewkę. Nakarmiliśmy naszych gości marchewką, głaskaliśmy po szyjach i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Alpaki okazały się bardzo przyjazne i nawet dawały buziaki.
  Wełna z alpak jest bardzo ciepła i miła w dotyku, można z niej zrobić skarpetki, sweterki, a nawet kołdry i poduszki.
  Na pożegnanie dostaliśmy kolorowanki i wełnę, którą przyklejaliśmy na nasze kolorowanki.