Wydarzenia 2020/2021

 • 24 czerwca 2021 r.
  Festyn Rodzinny – „Chabry”

  18 czerwca 2021 r.
  Festyn Rodzinny – „Stokrotki”

  Jak co roku, naszą przedszkolną tradycją, jest Festyn Rodzinny organizowany w czerwcu.
  W tym roku, ze względu na pandemię, festyn został zorganizwany przez każdą grupę osobno
  i tylko dla dzieci z przedszkola i ich rodziców.
  Było wiele atrakcji, np. malowanie twarzy, zwierzaki-cudaki z balonów, bańki mydlane, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, słodki poczęstunek oraz nasze występy przygotowane specjalnie dla rodziców.
  Pogoda nam dopisała, humor i dobra zabawa również 😉

  28 maja 2021 r.
  Sadzenie borówek – „Malwy”

  Dzisiaj sadziliśmy borówki w przedszkolnym ogródku.

  20-21 maja 2021 r.
  Kuchcikowo – Koktajl owocowy

  Dzisiaj w ramach kuchcikowa przyrządziliśmy pyszne i zdrowe koktajle owocowe z truskawek, bananów i jogurtu. Owoce pokroiliśmy na mniejsze kawałki i zmiksowaliśmy blenderem, a na koniec dodaliśmy jogurt i wszystko jeszcze raz zmiksowaliśmy. Wyszło pysznie, sami zrobiliśmy i sami zjedliśmy 🙂

  11 maja 2021 r.
  Dzień Kreatywności, czyli dzień bez zabawek

  W tym dniu, pochowaliśmy wszystkie zabawki, a w zamian mieliśmy różne różności z których sami robiśmy sobie zabawki. Do dyzpozycji mieliśmy kartony, papier, krepę, materiały, wstążki, taśme klejącą, kleje, rolki po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych. Mogliśmy ciąć, kleić, wiązać, mogliśmy wykazać się kreatywnością i wyobraźną.

  5 marca 2021 r.
  Pieczenie Bułek – Chabry

  Dzisiaj piekliśmy bułeczki. Na początku zrobiliśmy ciasto, potem formowaliśmy bułeczki, następnie posypywaliśmy nasionkami i oddaliśmy bułeczki do kuchi. Panie w kuchni upiekły bułeczki w piekarniku, a jak już były gotowe, to przyszedł czas na degustacje.
  Wyszły pyszne 😉

  2 marca 2021 r.
  Kuchcikowo – Deser Jogurtowo-Owocowy

  Dzisiaj przedszkolaki postanowiły samodzielnie przygotować zdrową, witaminową przekąskę – deser jogurtowo – owocowy. Trzeba przyznać, że było trochę przygotowań. Pod czujnym okiem pań, przedszkolaki przystąpiły do krojenia owoców i wsypywania ich do kubeczków. Potem nastąpiło wymieszanie wszystkich witaminowych słodkości z jogurtem, z których powstał zdrowy i smaczny deser.
  Gdy już wszystko było gotowe dzieci z chęcią zasiadły do witaminowej uczty. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania deseru, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie. 🙂

  4 lutego 2021 r.
  Bal Karnawałowy dla dzieci

  Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Z powodu pandemii każda grupa organizuje swój własny bal. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki,rycerzy, policjantów, strażaków, Spider – mana i wiele innych postaci i zwierzątek. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Wspaniała atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci J

  26 stycznia 2021 r.
  Dzień Babci i Dziadka – Słoneczniki

  Wtorek 26 stycznia był dla wszystkich dniem wyjątkowym , innym od wszystkich dotychczasowych dni w przedszkolu. Odbyło się bowiem w grupie ,,Słoneczniki”, nagranie przedstawienia dla babć i dziadków oraz rodziców. ,,Słoneczniki” z paniami Martą, Dorotą, i Violettą, zaraz po feriach wzięły się ochoczo do pracy: piosenki, wierszyki, tańce oraz różnorodne prezenty, to wszystko dla kochanych babć i dziadków. Dzieci wiedziały, że nie można zaprosić bliskich do przedszkola bo jest pandemia ale mimo to chętnie podejmowały każde zadanie. Wreszcie kiedy nadszedł ten dzień, kamery poszły w ruch i grupa ,,Słoneczniki” stanęła na wysokości zadania. Przedszkolaki zachowały się jak prawdziwi aktorzy na prawdziwych scenach. Były przerwy w stylu STOP KLATKA, powtórzenia ujęć ale to wszystko nic bo efekt jest wspaniały. Film z nagraniami występu już są rozsyłane przez maile grupowe ??Mamy nadzieję, że będą się podobały i wycisną niejedną łzę wzruszenia! 100lat i wszystkiego dobrego kochani! Miłego oglądania i niezapomnianych wrażeń życzymy J

  20 stycznia 2021 r.
  Warsztaty „Las w słoiku”: Dzień Babci i Dziadka – Słoneczniki

  Podczas warsztatów dzieci pod okiem nauczyciela poznały tajniki, jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty wnaczyniu. Prowadzący omówił również, wsposób należy dbać ośliny, aby nie straciły swojego uroku. Finalnym efektem była własnoręcznie stworzona biosfera. Takie warsztaty to idealny sposób na połączenie dobrej zabawy zą oślinach ioraz zasadach tworzenia kompozycji roślinnych. To świetny pomysł na rozwijanie kreatywności. Przedszkolaki poczuły moc sprawstwa, były dumne zże same wykonały przepiękną kompozycję zżywych roślin. Mamy nadzieję, że powstałe piękne kompozycje długo będą zdobiły pokoje naszych Dziadków. To była bardzo udana przygoda! J

  20 stycznia 2021 r.
  Warsztaty: „Las w słoiku” Dzień Babci i Dziadka – Stokrotki

  Dzisiaj odbyły się warsztaty kreatywne firmy „Pomysłow Dobromir”, Samodzielnie sypałyśmy do słoikow kamesyt i ziemię, następnie sadziliśmy roślinki – rojniki. Wnętrze dekorowaliśmy szyszkami, kamykami, mchem oraz korą. Powstały piękne lasy w słoiku, które wręczymy dziadkom.

  17 grudnia 2020 r.
  Wigilia w przedszkolu

  Dziś był bardzo uroczysty dzień. Pani dyrektor złożyła nam świąteczne życzenia, poczęstowała nas opłatkiem, a potem były występy. Jak to w Wigilię, zasiedliśmy do uczty, na stołach była ryba smażona, śledzik w śmietanie, kapusta z pieczarkami, pierogi z kapustą i barszcz.
  Gwiazdor zostawił dla nas prezenty, a na koniec uraczyliśmy się owocami i słodkimi przekąskami.
  Cudowny Wigilijny dzień.

  15 grudnia 2020 r.
  Kuchcikowo – Sałatka warzywna

  Smaczna i zdrowa sałatka jarzynowa!
  Z myślą o jarzynowych witaminkach, wszystkie dzieci postanowiły zrobić pyszną sałatkę warzywną.
  Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników.
  Każdy przedszkolak zaopatrzony był w deskę do krojenia i nożyk.
  Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywną przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowywanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.
  Podczas jej robienia przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.
  Na koniec dzieci urządziły w sali prawdziwą sałatkową ucztę!

  7 grudnia 2020 r.
  Mikołaj – Warsztaty Mikołajowe „Pomysłowy Dobromir”

  Na ten dzień czekają wszystkie dzieci przez cały rok. Wszystkie przedszkolaki
  z okazji ,,Mikołajek” brały udział w warsztatach plastycznych ,,Pomysłowy Dobromir”
  Było to dla nich nie lada wyzwanie. Dzieci samodzielnie wykonały prace związane z tematyką świąteczną. Zajęcia rozwijały umiejętności manualne, poznawcze i sensoryczne dzieci. Tego dnia wszyscy na swoje głowy założyli Mikołajkowe czapeczki.

  4 grudnia 2020 r.
  Dzień Górnika – Barbórka

  „Prowadź mnie węgielku, aż pod ziemię prowadź
  Do kopalni wielkiej, chcę dziś powędrować
  Tam dudnią kilofy, tam rąbią rębacze
  Gdy mnie zaprowadzisz wszystko to zobaczę”.

  Nauczyciele z grupy ,,Stokrotki” przeprowadzili w grupie zajęcia dydaktyczne, związane tematycznie z pracą górników. Wyjaśniali Dzieciom etapy powstawania węgla. Przedszkolaki oglądały zdjęcia kopalni węgla kamiennego i brunatnego oraz pracujących w niej górników, zwracając uwagę na używane przez nich narzędzia i maszyny, które pomagają im w pracy. Oglądały również zdjęcia przedstawiające górnika w stroju roboczym i w pięknym galowym mundurze. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały legendy o patronce górników Św. Barbarze. Poznały godło górników, którymi są podstawowe narzędzia pracy. Wszystkie Przedszkolaki wykonały także ciekawe i pomysłowe prace plastyczne związane z tematyką Barbórki, które uświadomiły Im, że praca w kopalni jest bardzo trudna i niebezpieczna ale też bardzo ważna i szanowana przez inne grupy zawodowe. Wszystkim Górnikom, Pracownikom kopalni i Ich Rodzinom życzymy dużo zdrowia, szczęścia oraz spokojnych i bezpiecznych dni.

  4 grudnia 2020 r.
  Ubieranie choinki

  Dzisiaj ubieraliśmy choinkę, żeby poczuć magię zbliżających się Świąt. A może, jak Mikołaj zobaczy, jak świątecznie mamy w sali, to przyniesie nam jakieś prezenty ?

  4 grudnia 2020 r.
  Program: Zbieraj z klasą

  Bierzemy udział w zbieraniu zużytych baterii: Remondis – Zbieraj z klasą.
  Za oddane baterie otrzymujemy punkty, które możemy wymienić na nagrody i mimo pandemii udało nam się w tym roku uzbierać trochę baterii, które wymieniliśmy na książeczki do naszej przedszkolej biblioteki.
  Dziękujemy wszystkim rodzicom, opiekunom, dziadkom, pracownikom, którzy wrzucali baterie do naszych pojemników 🙂

  30 listopada 2020 r.
  Andrzejki

  Wszystkim Andrzejom składamy najlepsze życzenia, a my poznajemy zwyczaje związane z Andrzejkami.

  25 listopada 2020 r.
  Dzień Pluszowego Misia

  „Miś jest mały i puchaty
  Miś jest fajny i kudłaty
  Miś jest gruby jak ta kula
  Misia zawsze się przytula.”

  25 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły światowy
  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
  Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
  Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały i śpiewały piosenki o
  misiach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy
  ruchowe, taneczne i plastyczne.
  Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet
  zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe
  przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

  24 listopada 2020 r.
  Kuchcikowo – Szaszłyki owocowe

  Wszystkie dzieci uczestniczyły dziś w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki.
  Na początku dzieci umyły ręce i poznały zasady przygotowania witaminowych smakołyków.
  Po obraniu zabrały się do ich krojenia.
  Dzieci poradziły sobie wyśmienicie i miały ogromną frajdę wykonując to zadanie!
  Potem nakładały pokrojone owoce na patyczki.
  Na końcu dumne z własnoręcznie przygotowanego posiłku, mogły go…zjeść!
  Zachęcamy do angażowania dzieci w przygotowywanie potraw w domu 🙂

  18 listopada 2020 r.
  Pasowanie na Przedszkolaka – „Chabry”

  „Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Uroczystość ze względu na pandemię koronawirusa odbyła się bez udziału publiczności.
  Pasowanie na przedszkolaka to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, dlatego nauczyciele placówki dołożyli wszelkich starań, aby każdy przedszkolak czuł się w tym dniu wyjątkowo. Podczas uroczystości przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze i zmagały się z zadaniami, które przygotowały dla nich wychowawczynie.
  Po zakończonych występach dzieci zostały uroczyście pasowane za pomocą ,,czarodziejskiej kredki”. Gratulujemy dzieciom i życzymy samych radosnych chwil w naszym przedszkolu.

  12 października 2020 r.
  Dzień Pyry – Festyn Sportowy


  Dzisiaj całe przedszkole brało udział w Festynie Sportowym „Dzień Pyry”. Były zawody sportowe w ogródku przedszkolnym, każda grupa miała zadania plastyczne w sali związane z Pyrą, a na obiad były Pyry z gzikiem.
  Każda grupa za udział w zawodach, otrzymała do swojej sali niespodzianki w postaci zabawek.

  09 października 2020 r.
  Dzień Dziewczynki

  Niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek! Dzień kobiet w naszym przedszkolu.

  Jeszcze niedawno obchodziliśmy Dzień Chłopca, a dziś pora na dziewczynki. Chłopcy przygotowali krótki program artystyczny, podczas którego zaprezentowali piosenki, tańce i zabawy w kole, do wspólnej zabawy zaprosili również dziewczynki. Po występach wręczyli dziewczynkom samodzielnie wykonane laurki i upominki. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

  07 października 2020 r.
  Prezent od Firmy ROBYG

  Otrzymalismy dzisiaj przesyłkę od Firmy ROBYG – młode drzewko jabłoni, które posadzimy w naszym przedszkolnym ogródku.

  30 września 2020 r.
  Dzień Chłopaka

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach
  w życiu rodziny, czy życiu przedszkola.
  Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.
  W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki
  wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki,
  złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.
  Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.